Переказ італійської казки як осел перестав співати. Як осів співати перестав (Італійська казка)

Літературне читання Урок 46

Загальноосвітньої школи № 33 Сидоренкова Любов Григорівна


Тема. Про книгу, про читання.Читання і пам'ять. Е. Успенський. «Пам'ять».

  • мета:познайомити учнів зі статтею і віршем Е. Успенського; сприяти вдосконаленню і розвитку пам'яті учнів шляхом різного роду вправ; удосконалювати техніку читання; виховувати любов до книги, бажання постійно працювати.

  • Переказ учнями казки К. Ушинського «Два плуга».
  • Чи можна сказати, що ця казка відноситься до людей?
  • Поясніть, чому ви так думаєте.

  • Чи не за свою справу не берися, за своєю справою не лінуйся.
  • Чи не звикай до неробства, вчися рукоділля.
  • Втома пройде, а добра слава залишиться.
  • Землю красить сонце, а людину - працю.
  • Як ви розумієте ці прислів'я?
  • Прочитайте у вірші останнім чотиривірш.
  • Яка з прислів'їв йому відповідає?
  • Поясніть чому.

  • Ку-ку-ку - висить листочок на суку.
  • Ка-ка-ка - ах, дорога нелегка.
  • Ко-ко-ко - не ходіть далеко.
  • Ок-ок-ок - закрий рот на замок
  • Ак-ак-ак - зацвів чудовий мак.
  • Кішка-крихта на віконці Кашку їла по крихті.

  • Днями, не знаю сам навіщо,
  • Зайшов я в незнайомий будинок,
  • Мені хотілося з Дещо з Ким
  • Поговорити про те про се.
  • Я розповів їм,
  • Хто, Коли І Чому, і Чому,
  • Сказав Звідки і куди,
  • І Як, і Де, і Для чого.
  • Що було Раніше, що Потім,
  • І що подумали про Того,
  • І якщо Ні, то Чому?
  • Коли мені не вистачало слів,
  • Я додавав то «Ах», то «Ех»
  • І «Так би мовити», і «Будь здоров»,
  • І «Ну і ну!», І «Просто сміх!»
  • Коли ж закінчив я розповідь,
  • Запитали: - Як, і це все ?!
  • Ти говорив тут цілу годину,
  • А розповів ні те ні се.

  • Хлопці, що ви зрозуміли з пісеньки Вінні-Пуха?
  • Ось так і у нас буває: ми читаємо, а розповісти не можемо.
  • Як ви думаєте, чому? (Читаємо не думаючи, аби прочитати; читаємо і не намагаємося запам'ятати.)
  • Майже на кожному уроці читання ми проводимо роботу над чистоговорки і скоромовкою. Одні хлопці відразу їх повторюють, інші - з працею. Чим це пояснити?

  • Сьогодні на уроці ми з вами будемо говорити про читання і пам'яті. Не засмучуйтеся, якщо хтось відразу не зможе повторити, переказати прочитане. Ми будемо вчитися цьому сьогодні і в подальшому, і не тільки на уроках читання.

  • анг-ли-ча-ні
  • по-сто-ян-но
  • раз-ві-ва-ет-ся
  • со-вер-шен-ству-ет-ся
  • по-пот-ні-кому
  • у-Пражила-ні-ний
  • за-ду-ми-вал-ся
  • стре-міт-ся
  • за-пом-нитка
  • у-чу-шан-но-е
  • про-чи-тан-но-е
  • рас-суж-дати

  • Як розумієте перше речення статті?
  • Що кажуть англійці про пам'ять?
  • Знайдіть і прочитайте, що це означає.
  • Про який найважливішому вправі для розвитку пам'яті йдеться в статті?

  • Прочитайте вірш-жарт і порахуйте, з якого разу ви запам'ятаєте її і можете розповісти напам'ять.
  • Говорила мишка мишці:
  • До чого люблю я книжки!
  • Не можу я їх прочитати,
  • Але зате можу їх з'їсти.

  • Читання вчителем вірша Е. Успенського «Пам'ять»
  • Чим хвалився хлопчик?
  • Самостійне читання учнями вірша про себе.
  • Повторіть, яку фразу треба було запам'ятати.
  • Знайдіть і прочитайте, що ж запам'ятав хлопчик.
  • Чому він повторював чотиривірш неправильно?

Робота впарах. Прочитайте розповідь, перекажіть один одному.

  • Мама принесла Тані нову книжку.
  • Мати сказала:
  • Коли Таня була маленькою, їй читала бабуся; тепер Таня вже велика, вона сама буде читати бабусі цю книгу.
  • Сідай, бабуся! - сказала Таня.- Я прочитаю тобі один оповіданнячко.
  • Таня читала, бабуся слухала, а мама хвалила обох:
  • Ось які розумниці ви у мене!
  • (В. Осєєва)

  • Мураха спустився до струмка: захотів напитися. Хвиля накрила його і ледь не потопила. Голубка несла гілку. Вона побачила - мураха тоне, і кинула йому гілку в струмок. Мураха сіл на гілку і врятувався.
  • Потім мисливець розставив мережу на голубку і хотів зачинити. Мураха підповз до мисливця і вкусив його за ногу. Мисливець зойкнув і впустив мережу. Голубка знялась і полетіла.
  • (JI. Н. Толстой)

  • Батько наказав синам, щоб жили в згоді; вони не слухалися. Ось він велів принести віник і каже:
  • Зламайте!
  • Скільки вони не билися, не могли зламати. Тоді батько розв'язав віник і велів ламати по одному прутику.
  • Вони легко переламали прути поодинці.
  • Батько і каже:
  • Так-то і ви: якщо в згоді жити будете, ніхто вас не здолає; а якщо будете сваритися та все нарізно - вас всякий легко погубить.
  • Веніка не зломили, а по прутика весь переламати.
  • (Л. Н. Толстой)

  • Спробуйте протягом хвилини вивчити чотиривірш напам'ять.
  • Що ж ти, їжак, такий колючий?
  • Це я про всяк випадок.
  • Знаєш, хто мої сусіди?
  • Лисиці, вовки та ведмеді!

  • У давні часи осів, як розповідає казка, співав краще тенора.
  • Одного разу зібралися всі звірі на рада, і лев, який був у них царем, запитав:
  • Хто з вас найкрасивіший?
  • Я, йя! - відразу ж закричав осел.
  • Добре, ти найкрасивіший. А хто ж найсильніший?
  • Я, йя! - закричав осел раніше, ніж інші звірі встигли розкрити рота.
  • Гаразд, - сказав лев.- А хто тут найдурніший?
  • Я, йя, йя! - поспіхом зірвали осів, злякавшись, щоб його не випередили. Всі звірі так і покотилися зо сміху, а бідолаха осел від сорому втратив свій гарний голос.
  • З тих пір він тільки і вміє ревіти:
  • Я, йя, йя!

  • тенор- високий чоловічий голос.

  • Хто багато читає,
  • Розум без книги,
  • Чи не на користь книги читати,
  • той багато знає.
  • що птах без крил
  • якщо тільки вершки в них вистачати.

  • Яку статтю читали на уроці?
  • Як розвивати свою пам'ять?

  • Для вдосконалення і розвитку своєї пам'яті дуже корисно читати перед сном. Справа в тому, що остання подія дня фіксується пам'яті ті години, коли людина спить, вона перебуває під її враженням. Часто батьки рекомендують своїм дітям, коли їм задали в школі вивчити вірш напам'ять, покласти книгу під подушку. І не дарма. Ця Реко ція позначає одне: почитай перед сном, щоб це було останнім впечат- ленням дня.
  • У кого в сім'ях заведено збиратися вечорами всією сім'єю і читати?
  • Це прекрасна традиція, так як вона теж сприяє розвитку і зміцненню пам'яті.

Переказ італійської казки «Як осел співати перестав» (підготовча група).

мета:

Ознайомити дітей зіталійської казкою«Як осел співати перестав» (В обр. Дж. Родарі). Допомагати дітям переказувати невеликі тексти без істотних пропусків і повторів. Освіта складних прикметників. Розвивати уміння утворювати складні прикметники (довгоногий, узгоджувати слова в пропозиціях, вживати в мові простіприйменники.

Хід заняття.

I Організаційний момент.

1. Час року, місяць, день тижня.

2. «Назви сім'ю» (домашні тварини : Тато, мама, дитинча, дитинчата).

3. Картинка «Скотний двір» (або «село»).

Сьогодні ми з вами вирушимо в подорож по селу.

II Основна частина.

Вправа на розвиток дрібної моторики пальців рук.

По селу ми крокуємо, (пальці«Крокують»)

Бачимо будки і сараї. (Руки - хрест -навхрест: одна долоня

закриває очей, друга - вухо, міняємо)

Тікі-ти, тики-ти, (два рази ударяти по колінах

ребром долонь, два рази - кулаками)

Тварин ми хочемо знайти. (Одна рука - ребро,

інша - кулак і навпаки)

Діти по черзі називають домашніх тварин.

Гра «Хто де живе».

Корова живе (в корівнику, телята-, свінья-, собака-овца- і т. Д.

гра «Підбери ознака».

У лоша довгі ноги, значить він(Довгоногий) . У кролика короткий хвіст, значить він ...(Короткохвостий). У собаки довга шерсть, значить вона.(Довгошерста). У осла довгі вуха, значить він ...(Довговухий).

Вправа на розвиток мовного дихання«Нюхаємо повітря».

І. п. - стоячи, ноги нарізно, руки опущені уздовж тіла. При поворотах голови вліво - вправо робиться короткий різкий вдих («Собака нюхає повітря») І довільний видих. Спочатку виконується на 4 рахунки в 2-3 підходу, потім кількість разів збільшується. Темп - 60 подихів у хвилину. Пауза між дозами 2-3 секунди.

Сьогодні я познайомлю вас з дуже розумноюіталійської казкою«Як осів співати перестав» в обробці Джанні Родарі.

Педагог читає нову казку.

У давні часиосів, як розповідає казка, Співав краще тенора.

Одного разу зібралися всі звірі на рада, і лев, який був у них царем,запитав:

Хто з вас найкрасивіший?

Я, йя! - відразу ж закричаввіслюк .

Добре, ти найкрасивіший.

А хто ж найсильніший?

Я, йя! - закричавосів раніше , Ніж інші звірі встигли відкрити роти.

Гаразд, - сказав лев . - А хто тут найдурніший?

Я, йя, йя! - поспіхом заревіввіслюк , Злякавшись, щоб його невипередили.

Всі звірі так і покотилися зо сміху, а бідолахавіслюк від сорому втратив свій гарний голос. І з тих пір він тільки і вмієревіти:

Я, йя, йя!

Вам сподобалоськазка ? Це дійсноказка, а може розповідь? Ні, це казка , В ній багато чудес.

Хто з вас, як і я, вважає, що це дуже розумна і повчальнаказка? (Відповіді дітей.)

Довести можете?(Відповіді.)

Педагог стежить за правильністю мовлення дітей.

А як ви розумієте слово повчальна (історія?

Послухайте казку ще раз і постарайтеся її запам'ятати. Потім ми будемо їїпереказувати.

Читає вдруге, проводить бесіду за змістом.

Давайте згадаємо, що хотів з'ясувати у звірів лев? (Хто найкрасивіший,

найсильніший, і найдурніший.)

І що сталося?(Відповіді.) Шкода, звичайно, що осел втратив свій гарний голос і з тих пір все осли у всіх країнах світуревуть: «Іа! Іа! Іа! »

Як люди звуть тих, хто поводиться подібно ослу зказки?

Давайте уявимо цю історію так, як ніби ми в театрі.

Педагог вибирає дитини на роль осла, і дитина призначає лева. виховательрозповідає казку за автора.

Физминутку:

(Ослик робить зарядку)

Плечі вище піднімаємо,

А потім їх опускаємо.

руки перед грудьми ставимо

І ривки ми виконуємо.

Ми сядемо 10 разів,

М'язи не болять у нас.

10 раз підстрибнути потрібно,

Скачемо вище, скачемо дружно!

Ми коліна поднімаем-

Крок на місці виконуємо.

Молодці! А тепер розповімо цю історіютак : Один починає, другий і третій продовжує, а четвертий закінчує. Той, хто починаєпереказ , Оголошує назвуказки та її автора.

Педагог звертає увагу на те, що перша дитина, що почавпереказ , Обов'язково повиненсказати назва оповідання і його автора.

Хто хоче розповісти весь розповідь один? Не забувайте оголошувати назвурозповіді і його автора.

всім розповідями вихователь дає оцінку.

читання : Ослик не вміє читати. Навчимо його читати?

читання : Аи, ои, іи, еи, уи, оси.

III Підсумок.

Педагог підводить підсумки: Що ми переказували? (Казку.) Як називається казка . Хто автор? Запитує, чи сподобалися дітям їхказки , Що сподобалося на занятті? Що не сподобалося?

Конспект заняття з розвитку мовлення на тему:

Переказ італійської казки «Як осел співати перестав».

мета: Ознайомити дітей з італійської казкою «Як осел співати перестав» (в обр. Дж. Родарі). Допомагати дітям переказувати невеликі тексти без істотних пропусків і повторів.

Попередня робота.Попросити музичного керівника розповісти дітям про те, що у чоловіків-співаків різні голоси - бас, баритон, тенор, і підтвердити розповідь музичними фрагментами.

Хід заняття:

«Сьогодні я познайомлю вас з дуже розумною італійської казкою" Як осів співати перестав "в обробці Джанні Родарі. Ми знаємо його казку "Чарівний барабан" », - починає заняття вихователь.

Педагог читає або розповідає нову казку.

У давні часи осів, як розповідає казка, співав краще тенора.

Одного разу зібралися всі звірі на рада, і лев, який був у них царем, запитав:

- Хто з вас найкрасивіший?

- Я, йя! - відразу ж закричав осел.

- Добре, ти найкрасивіший.

- А хто ж найсильніший?

- Я, йя! - закричав осел раніше, ніж інші звірі встигли розкрити рота.

- Гаразд, - сказав лев. - А хто тут найдурніший?

- Я, йя, йя! - поспіхом зірвали осів, злякавшись, щоб його не випередили.

Всі звірі так і покотилися зо сміху, а бідолаха осел від сорому втратив свій гарний голос. І з тих пір він тільки і вміє ревіти:

- Я, йя, йя!

«Хто з вас, як і я, вважає, що це дуже розумна і повчальна казка? - продовжує розмову вихователь. - Довести можете?

(Стежить за правильністю мови.) А як ви розумієте словоповчальна історія)?

Давайте згадаємо, що хотів з'ясувати у звірів лев?(Хто найкрасивіший, найсильніший і найдурніший.)І що сталося? Шкода, звичайно, що осів втратив свій гарний голос і з тих пір все осли у всіх країнах світу ревуть: "Іа! Іа! Іа! "

А як люди звуть тих, хто поводиться подібно ослу з казки? »

Вихователь читає казку ще раз. Потім пропонує переказати її в особах. Педагог вибирає дитини на роль осла, а «осів» призначає лева. Вихователь розповідає казку за автора.

Потім переказ повторюється з новими виконавцями.

Конспект заняття по ліпленню «Кошик з грибами для білочки».

мета:

Дати уявлення прогрибах , Які ростуть в лісі.

завдання:

виховні:

Виховувати вміння радіти красивою поделке, бажання виліпити якнайкраще;

Виховувати вміння домагатися приліплення

Розвиваючі:

Розвивати уміння передавати деякі характерні ознакигрибів : Поглиблення, загнуті краї, товщають ніжки.

Розвивати уміння застосовувати знайомі прийомиліплення : Скочування, розкочування, сплющивание.

Навчальні:

Вчити дітей ліпитикошик з грибами.

Закріплювати вміння класифікуватигриби (Їстівні-неїстівні).

Хід заняття:

вихователь : Хлопці, відгадайтезагадку:

Рудий хвостик тут і там

Промайнув раптом по кущах

Дивиться в слід їй дівчинка,

Знає це. (Білочка)

вихователь : Правильно, сьогодні до нас в гості прийшлабілочка.

вихователь : Де вона живе? Відповідь дітей.

Правильно-в лісі.

вихователь : Що вона їсть? Діти відповідають. Вірно, ягоди,гриби.

вихователь : Послухайте вірші пробілочку Про. Денисова

У парку сонечко пригріло,

Білка на суку сиділа.

Ми її годували з рук, -

Білка наш пухнастий друг!

вихователь : Вам сподобалося вірш?

Молодці!

Вихователь: Діти, наша білочка пробігала, Проскакала з гілки на гілку, загралася зовсім, не помітила що настав вечір. Їй треба назбиратигрибів , Для своїх бельчат. Давайте допоможемобілочку, зліпимо їй кошики з грибами. Я вже зліпила, подивіться.

Вихователь показує дітям готовий зразок, А потім ліпитькошик і гриби при дітях.

В середині ігрової ситуації проводитьсяФизминутку:

Фіззарядкою білочку не лінь

Займатися цілий день.

З одного гілки, стрибнувши в ліво,

На сучку вона присіла.

Вправо стрибнула потім,

Покружляв над дуплом.

Вліво-вправо цілий день

Стрибати білочку не лінь.

Потім діти продовжують ліпити, вихователь допомагає. В кінці інтегрованої ситуації підводяться підсумки. Оформляється виставка длябатьків: « Кошик з грибами для білочки» .

Конспект НСД з ліплення в підготовчій групі«Кошик з грибами».

освітня область: Художньо-естетична(Ліплення).

мета:

Розширити знання прогрибах.

Сприяти розвитку мовлення.

Вчити відповідати на питання вихователя.

Виховувати увагу.

завдання:

освітні:

Продовжувати вчити працювати з пластиліном.

Вчити дітей ліпитикошик з грибами.

Закріплювати вміння класифікуватигриби (Їстівні - неїстівні) .

Розвиваючі:

Уточнити, розширити, словниковий запас про«Гриби» (ліс, гриб , Ніжка, капелюшок. Боровик, підосичники, підберезники, лисичка, мухомор, опеньок, сироїжка. Збирати, заготовлювати, ховатися, висіти. Отруйний, їстівний, ароматний, м'який, гладкий)

Розвивати уміння передавати деякі характерні ознакигрибів

(Поглиблення, загнуті краї, товщають ніжки)

Розвивати уміння застосовувати знайомі прийомиліплення:

ліплення предмета з окремих частин,

скочування кульки,

розкочування стовпчиків рухами долонь вперед-назад на дощечці,

з'єднання деталей в єдине ціле і згладжування місць з'єднання.

виховні:

Виховувати інтересу до НОД

Виховувати позитивний відгук до НОД

Виховувати бажання виліпити якнайкраще

Виховувати вміння радіти зробленої поделке

виховувати вміннядомагатися при ліпленні найбільшої схожості з зразком.

Устаткування / матеріал дозаняття:

демонстраційний матеріал:

Картки з зображеннямгрибів на дошці.

Муляжі грибів.

устаткування:

Дошка для ліплення.

Пластилін, стека.

організаційний момент

вихователь:

Хлоп'ята підійдіть до мене.

Давайте ми з вами зручно розташуємося на килимі, закриємо очі, і уявімо.

Етюд «Казковий ліс»

(Звучить музика «Звуки лісу»)

вихователь:

Уявіть ліс, в якому тепло і сонячно, як влітку. Послухайте, як співають птахи. Тут ростуть високі сосни, стрункі берези, могутні дуби, дзюрчать дзвінкі струмочки. Білочка стрибає з гілки на гілку. На галявинах багато ягід суниці, різнихгрибів.

Представили?

(Відповіді дітей)

А тепер відкрийте очі.

Вам сподобалося в цьому лісі?

(Відповіді дітей)

Який чудовий ліс. Він наповнив вас хорошим настроєм?

Хід заняття:

вихователь:

А тепер давайте сядемо на свої місця для подальшої нашої бесіди.

Хлопці подивіться на дошку. Я для вас приготувала картки із зображеннями.

Що на них зображено?

(Відповідь дітей - гриби)

Які з представленихгрибів ви можете назвати?

(Відповіді дітей)

вихователь:

Хлопці як ви вже знаєтегриби ростуть в лісі: На галявинах, на узліссях, під деревами, в траві і навіть на пнях. Угрибів є капелюшок і ніжка. гриби бувають їстівні і неїстівні(Отруйні). Що значить «їстівні»?

(Відповіді дітей)

вихователь:

Хлопці зараз я вам розповім про їстівних і не їстівнихгрибах.

БІЛИЙ ГРИБ - капелюшок коричнева, Кругла, ніжка товста.

У глухому бору стояти звик

білий гриб росте під ялинкою

Любить прілого голки.

Зазирни під ялинку сміливо

Там росте грибочок білий

Міцний, смачний і пригожий

цар грибів собою хороший

На товстій міцній ніжці я.

Знайти спробуйте мене.

ПІДБЕРЕЗНИК - зростає в основному під березою, капелюшок кругла, ніжка тонка, висока, капелюшок темно-коричневого кольору.

Під берізкою у доріжки

Хто стоїть на міцній ніжці?

Він, в коричневому берете,

Найсмачніший гриб на світі.

Підберезник - здоровань.

Зберемо його малюк.

КРАСНОГОЛОВЕЦЬ - з червоним капелюхом, ніжка висока.

Під осинки причаївся,

Жовтим листком накрився

гриб на міцній ніжці сірої,

У червоному капелюшку, засмаглий.

Красноголовець-малюк.

Право, славненький, здоровань.

Лисичка - жовтого кольору, З невисокою ніжкою, капелюшок увігнута.

Буд-то руді сестрички

Ховаються гриби лисички

Під горілої купиною

Там їх багато дуже

Ліси чудові подарунки

Стануть в нагоді для піджарки

Опеньки - гриби світло-коричневого кольоруна тонких ніжках з«Комірцем», ростуть «сім'ями».

А на старенькому пенёчке,

І особливо в затінку,

Аж сім'єю ростутьгрибочки -

Дружно, як солдати,

Тягнуться опеньки.

Сироїжки - капелюшки можуть бути червоного, жовтого, зеленого та інших кольорів, ніжки білі,гриби тендітні.

На галявинці, уздовж доріжки

Усюди зустрінеться вона,

Сироежка- гриб хороший

Капелюшок видали видно.

Жовта і червона

Сироїжка різна.

МУХОМОР - найпоширеніший отруйнийгриб . Ніжка довга, є білий комірець. Капелюшок червона, кругла, в білу цятку.

Дивиться зайченя в упор

Ось так диво мухомор!

З червоною капелюшком,

З білої ніжкою.

У гриба красивий вид,

Тільки шкода-отруйний!

вихователь:

Хлопці скажіть, а що потрібно взяти з собою в ліс, щоб збиратигриби?

Відповідь дітей: Корзину.

вихователь:

Правильно хлопці.

Давайте ми з вами спробуємо зробитикошик для грибів.

(Відповідь дітей)

Але перш ніж приступити до виготовленнякошика , Трохи розімнемося і сходимо по

«Гриби» (фіз. Хвилинка)

Виходьте до мене і відправимося в ліс.

Ми з друзями в ліс підемо, крокуємо на місці

У ліс підемо.

Грибов багато ми знайдемо, Нахили тулуба до правої - лівої ніг

їх в кошики зберемо, Зберемо. імітація рухів

Покричимо в лісі: «Ау - ау» ! руки рупором до рота

Відлуння там живе в лісі. праву руку на пояс, ліву до вуха, нахил

Ми трошки погуляли, стоїмо рівно тримаємокошик

Багато ми грибів набрали , Показуємо, скількигрибів набрали

А тепер пора додому,

Супчик нам варитигрибний.

(Розсаджуються на місця)

вихователь:

Для початку нам потрібно взяти шматок чорного або коричневого пластиліну і поділити його на дві нерівнічастини : Менша частина піде на денці, а з більшої частини ліпляться джгутики для стінок і ручкикошики.

Для виготовлення денця нам необхідно, скачати кульку. Потім сплющуємо його і отримуємо денце.

для стінок кошика готуємо 5 джгутиків. Виготовивши укладаємо їх на денце, накладається перший шар ковбаски, потім вона накручується по спіралі шар за шаром.

Зверху прикріплюється ручка. для ручкикошика виготовляється один довгий джгутик і переплітається.

(Після виготовленнякошика проводиться пальчиковую гімнастику).

вихователь:

Хлопці, наші пальчики напевно втомилися, давайте дамо їм трохи відпочити, і розімніть їх.

пальчикова гімнастика«Гриби»

Раз два три чотири п'ять!«Крокують» пальчиками по столу.

Ми йдемо гриби шукати.

Цей пальчик в ліс пішов, загинати по одному пальчику,

Цей пальчик гриб знайшов , Починаючи з мізинця.

Цей пальчик чистити став,

Цей пальчик смажити став,

Цей пальчик все з'їв,

Тому й погладшав.

(Гімнастика проводиться два рази)

вихователь:

А тепер хлопці подивіться ще раз нагриби . Давайте повторимо, з яких частин вони складаються.

Чим вони схожі?

діти: (Передбачувані відповіді)

З двох частин.

Капелюшок, ніжка.

вихователь:

Правильно.

А чим вони відрізняються?

діти: (Передбачувані відповіді)

Розміром, колір капелюшки.

вихователь:

Правильно хлопці. Тепер давайте зліпимогрибочки і покладемо їх у кошик.

Насамперед ми зліпимо ніжку. Для цього нам треба скачати в стовпчик пластилін обраного вами кольору, вийде ніжка угрибочки.

Потім взяти пластилін потрібного вам кольору для капелюшки. Скачати в кулю і сплюснути його між долонями - вийде капелюшок длягриба . Тепер з'єднуємо ніжку з капелюшком, згладжуємо їх між собою. Ось хлопці, вийшли у насгриби . Давайте покладемо їх укошик.

закінчення заняття

Вихователь пропонує дітям згадати, чим вони займалися.

Пропонує перерахувати назвагрибів.

Вихователь запитує, що їм було цікаво робити.

Потім всі разом оцінюють роботу дітей.


Завантажити відео і вирізати мп3 - у нас це просто!

Наш сайт - це відмінний інструмент для розваг і відпочинку! Ви завжди можете переглянути і скачати онлайн-відео, відео приколи, відео прихованої камери, художні фільми, документальні фільми, аматорське і домашнє відео, музичні кліпи, відео про футбол, спорт, аварії і катастрофи, гумор, музика, мультфільми, аніме, серіали і багато інших відео абсолютно безкоштовно і без реєстрації. Конвертувати це відео в mp3 і інші формати: mp3, aac, m4a, ogg, wma, mp4, 3gp, avi, flv, mpg і wmv. Онлайн Радіо - це радіостанції на вибір по країнам, стилям і якості. Онлайн Анекдоти - це популярні анекдоти на вибір по стилям. Порізка mp3 на рінгтони онлайн. Конвертер відео в мп3 та інші формати. Онлайн Телебачення - це популярні TV канали на вибір. Мовлення телеканалів проводиться абсолютно безкоштовно в режимі реального часу - ефір онлайн.

У давні часи осів, як розповідає казка, співав краще тенора.

Одного разу зібралися всі звірі на рада, і лев, який був у них царем, запитав:

Хто з вас найкрасивіший?

Я, йя! - відразу ж закричав осел.

Добре, ти найкрасивіший.

А хто ж найсильніший?

Я, йя! - закричав осел, раніше ніж інші звірі встигли розкрити рота.

Гаразд, - сказав лев.- А хто тут найдурніший?

Я, йя, йя! - поспіхом зірвали осів, злякавшись, щоб його не випередили.

Всі звірі так і покотилися зо сміху, а бідолаха осел від сорому втратив свій гарний голос.

З тих пір він тільки і вміє ревіти:

Я, йя, йя!

    Дитина приймає вигадку за вигадку, як і дорослий, але вона його приваблює незвичністю, несхожістю на те, що він знає про справжні птахів і звірів. Найбільше дітей займає сама історія: чи буде вигнана коза-дереза ​​з заячою хатинки, чим скінчиться ...

  1. Нове!

    Казка В. Ф. Одоєвського «Містечко в табакерці» - зразок художньо-пізнавальної казки. У ній науковий матеріал поданий у цікавій формі. Хлопчик Міша отримує в подарунок від батька музичну табакерку. Він вражений її красою: на кришці ящика зображені ...

  2. Нове!

    М. М. Пришвін написав багато книг про природу. Своїми творами він наближає життя природи до життя дітей, прагне зробити її доступною, цікавою і зрозумілою їм. Яскравим прикладом тому служить оповідання «Золотий луг». У ньому описується день кульбаб ...

  3. Нове!

    «Дітки в клітці» С. Я. Маршака - це цикл віршованих підписів до картинок. Кожне вірш- яскрава характеристика того чи іншого тварини. Поет пише про звірів з любов'ю і добродушним гумором. Ось що, наприклад, він говорить про слона: Дали туфельки ...

  4. У 1921 році в Монголії відбулася народна революція. До революції Монголія була однією з найвідсталіших країн з майже поголовної неграмотністю. Пастухи, мисливці і хлібороби не мали доступу до феодальної культури, яка розвивалася або при монастирях, ...

  5. Нове!

Мета.Ознайомити дітей з італійської казкою «Як осел співати перестав» (в обр. Дж. Родарі). Допомагати дітям переказувати невеликі тексти без істотних пропусків і повторів.

Попередня робота.Попросити музичного керівника розповісти дітям про те, що у чоловіків-співаків різні голоси - бас, баритон, тенор, і підтвердити розповідь музичними фрагментами.

хід заняття

«Сьогодні я познайомлю вас з дуже розумною італійської казкою" Як осів співати перестав "в обробці Джанні Родарі. Ми знаємо його казку "Чарівний барабан" », - починає заняття вихователь.

Педагог читає або розповідає нову казку.

У давні часи осів, як розповідає казка, співав краще тенора.

Одного разу зібралися всі звірі на рада, і лев, який був у них царем, запитав:

- Хто з вас найкрасивіший?

- Я, йя! - відразу ж закричав осел.

- Добре, ти найкрасивіший.

- А хто ж найсильніший?

- Я, йя! - закричав осел раніше, ніж інші звірі встигли розкрити рота.

- Гаразд, - сказав лев. - А хто тут найдурніший?

- Я, йя, йя! - поспіхом зірвали осів, злякавшись, щоб його не випередили.

Всі звірі так і покотилися зо сміху, а бідолаха осел від сорому втратив свій гарний голос. І з тих пір він тільки і вміє ревіти:

- Я, йя, йя!

«Хто з вас, як і я, вважає, що це дуже розумна і повчальна казка? - продовжує розмову вихователь. - Довести можете?

(Стежить за правильністю мови.) А як ви розумієте слово повчальна(Історія)?

Давайте згадаємо, що хотів з'ясувати у звірів лев? (Хто найкрасивіший, найсильніший і найдурніший.)І що сталося? Шкода, звичайно, що осів втратив свій гарний голос і з тих пір все осли у всіх країнах світу ревуть: "Іа! Іа! Іа! "

А як люди звуть тих, хто поводиться подібно ослу з казки? »

Вихователь читає казку ще раз. Потім пропонує переказати її в особах. Педагог вибирає дитини на роль осла, а «осів» призначає лева. Вихователь розповідає казку за автора.



Потім переказ повторюється з новими виконавцями.

Заняття 7. Робота із сюжетною картиною

Мета.З'ясувати, як діти освоїли вміння озаглавлювати картину і складати план розповіді.

хід заняття

Педагог пропонує увазі дітей будь-яку картину із серій, призначених для роботи з розвитку мовлення в дитячому садку. Запитує, про що картина і як її озаглавити. При цьому він нагадує, що назва картини має відображати її зміст і по можливості воно має бути коротким.

Вихователь заслуховує відповіді дітей і пропонує їм вибрати саме вдала назва. Якщо необхідно, дає свій варіант назви.

«Уявіть, що вам належить скласти розповідь по цій картині, - продовжує розмову педагог. - З чого ви почнете? Пам'ятайте про те, що перша фраза може дуже прикрасити розповідь ».

Вислуховує відповіді дітей і при необхідності пропонує свою вступну фразу.

Далі педагог нагадує дітям про те, що в минулому році вони вчилися складати план розповіді по картині. Цікавиться, що це таке, і пропонує скласти план розповіді. Потім оцінює запропоновані варіанти (3-4 відповіді).

«Вступ є, план є. Залишається завершити розповідь оцінкою картини в цілому. У кого які варіанти? »

Педагог пропонує кому-небудь з дітей скласти розповідь по картині. Потім цікавиться у дитини, чи легко йому було розповідати.

Вихователь пояснює дітям, що, керуючись планом, можна уникнути повторів і непотрібних в оповіданні слів, наприклад, таких: «а потім», «а ще», «і ось».

«Отже, чому ми сьогодні вчилися?» - питає педагог.

В кінці заняття пропонує пограти в гру «Я задумала предмет».

Вихователь загадує предмет, а діти, намагаючись відгадати його, задають навідні питання, наприклад: «Живий? Неживий? В приміщенні? На вулиці? Великий? Важкий? Зроблений з…"

Якщо залишиться час, педагог може запропонувати дітям вгадати інший задуманий ним предмет.

Заняття 8. Бесіда про А. Пушкіна

Мета.Розповісти дітям про великого російською поета; викликати почуття радості від сприйняття його віршів і бажання почути інші твори поета.

хід заняття

Педагог читає дітям 2-3 фрагмента з творів О.Пушкіна: «Похмура час! Очей зачарування ... »(з вірша« Осінь »),« Буря млою небо криє ... »(з вірша« Зимовий вечір »),« У лукомор'я дуб зелений ... »(з поеми« Руслан і Людмила »). Потім питає у дітей, чи не знають вони автора цих поетичних рядків. І уточнює: «Що ви знаєте про Олександра Сергійовича Пушкіна?»

Вихователь розповідає дітям про великого російською поета: «У нашій країні немає людини, яка не читала б твори Пушкіна. Багато з вас вже чули казки про попа і його працівника Балду, про мертву царівну і сім богатирів, про золотого півника, про Руслану і Людмилі. Ці казки ви почуєте ще не раз, так як їх часто читають по радіо, вистави за ним ставлять в театрах. За творами Олександра Сергійовича Пушкіна створені мультфільми і фільми. А дуже скоро ви зможете самостійно прочитати ці чарівні казки ».

Закінчуючи заняття, педагог читає уривки з «Казки про мертву царівну і сім богатирів» і «Казки про царя Салтана ...» (за вибором дітей).

Жовтень

Заняття 1. Лексико-граматичні вправи

Мета.Активізувати мова дітей.

хід заняття

Педагог уточнює у дітей, яка зараз пора року і який місяць прийшов на зміну вересня.

«Осінь, осінній, - каже вихователь. - А про що можна сказати осінній - осіння - осіннє? »

Педагог оцінює відповіді дітей, хвалить за вміння слухати завдання і дає свої варіанти: осіння негода, осіння сльота, осінній лист, осінній настрій і т. П.

«Восени і люди, і звірі роблять запаси на зиму, - нагадує вихователь.


Вийшов їжачок погуляти
Так грибів назбирати.

Як думаєте, які гриби йому попалися?

У багатьох слів є слова-родичі, наприклад: їжак - їжачок ... ( їжачиха - ежата - ежіний - Єжова)».

Потім вихователь пропонує дітям виконати вправу «Один - багато»: «Чапля одна, а багато ... (Чапель), Одна пачка цукру, а багато ... (Пачок), Один носок, а багато ... (Шкарпеток), Один панчіх, а багато ... (Панчіх), Одне вухо, а багато ... (Вух).

«А тепер допоможіть мені закінчити пропозиції, - просить вихователь:

- Якщо ми будемо уважні на заняттях з розвитку мовлення, то ...

- Щоб добре вчитися, треба ...

- Ми ростемо здоровими і сильними, так як ...

- Коли ми повернемося з прогулянки, то ... »

Вислухавши відповіді дітей, педагог повторює повне пропозицію.

Вихователь пропонує дітям послухати вірш:


Напої я випробував різні,
Пив соки золоті повною чашею.
Вони - не применшую - пречудово,
Але меркнуть у сравненью з кислим молоком.
А. Смирнов

«А які напої ви віддаєте перевагу? - питає педагог. - Віддає перевагу - це значить ... (Вибирає з багатьох інших, любить)».

Заняття 2. Заучування вірша А. Фета «Ластівки пропали ...»

Мета.Допомогти дітям запам'ятати вірш А. Фета «Ластівки пропали ...».

хід заняття

«Ми живемо в Росії, країні з величезною територією. Від Москви до Хабаровська я летіла цілий день. Якби я їхала поїздом, то витратила б на дорогу днів сім-вісім, тобто цілий тиждень. І кліматичні умови в різних регіонахкраїни різні. Десь на півдні ще жарко, а на півночі вже лежить сніг. А у нас?

На кожній території - свої осінні прикмети. Але є і загальні. Рано чи пізно, але вони оголосять про себе. Як ось в цьому красивому вірші чудового російського поета Афанасія Фета:


Ластівки пропали,
А вчора зорею
Всі граки літали
Так, як мережа, миготіли
Он над тією горою.

З вечора все спиться,
На дворі темно.
Лист сухий валиться,
Вночі вітер злиться
Так стукає у вікно ...

Гарний вірш? Звучне, витончене ».

Педагог повторює вірш, попередньо попросивши дітей запам'ятати прикмети осені.

Потім діти по черзі називають прикмети, а вихователь читає відповідні рядки вірша. При цьому він уточнює: «Ластівки пропали? Куди вони сховалися? А граки літали так, як мережа, миготіли коли? » (Увечері, на вечірній зорі.)

Вихователь звертає увагу на незвичайне порівняння пролітає зграї птахів з мережею. Потім педагог читає вірш ще раз, пропонуючи дітям повторювати його разом з ним, але без голосу. Показує, як це робиться. (Цей прийом - ефективний засібдля тренування артикулярную апарату.)

Вихователь висловлює впевненість, що цей вірш, якщо його прочитати своїм рідним, дуже їх порадує.

«До речі, рідні - це хто?» - уточнює педагог і просить назвати слова-родичі: «Рід - рідні ... (Батьки, народився, родовід, пологовий будинок)».